Dřevěné fasády: top trendy

Dřevěné fasády jasně nabírají na popularitě. Kromě nezpochybnitelné estetické hodnoty jsou dřevěné obklady i nejekologičtějším materiálem. Jaké jsou aktuální trendy?

Dřevěná fasáda hranoly s mezerami

Top trendem posledních let jsou exteriérové ​​dřevěné fasády domů z užších dřevěných hranolů s mezerami mezi jednotlivými hranoly. Skvěle vypadají dřevěné fasády z hranolů z exotického dřeva. Např. 21×70 mm, 25×70 mm, 25×40 mm nebo 40×70 mm. Výhodou exotických dřevin je vysoká odolnost, dlouhá životnost, v závislosti na vybraném druhu (životnost IPE nebo cumaru je až 50 let), nulová údržba pokud Vám nepřekáží přirozené zešednutí dřeva a čistý vzhled bez suků. Nejjednodušší montáž hranolů z exotického dřeva je viditelný spoj na vruty.

fasádní obklad ipe – hranoly s mezerami
fasádní obklad ipe – hranoly s mezerami
IPE dřevěná fasáda
Naklikávací profil thermo jasan

Preferujete-li neviditelný způsob uchycení dřevěného obkladu, zvolte naklikávací profily které výrazně usnadní montáž a ušetří spoustu času. Podkladové hliníkové hranoly s namontovanými klipy zaručují jednoduchou montáž nakliknutím. Naklikávací podkladová konstrukce je dostupná pro thermo jasan a thermo borovici.

 

 

Obklad hranoly bez mezery uzavřená fasáda

Efektu hranolů lze dosáhnout i bez mezery – takzvanou uzavřenou fasádou. Mimořádně elegantní jsou fasádní obklady z profilu F, jeho robustní charakter dodá fasádám luxusní vzhled. Jelikož tyto profily mají dvojnásobnou tloušťku než běžný obklad, je třeba počítat s vyšší cenou. Ta závisí na délkách desek (fixní délky vycházejí dražší než mix různých délek, který však na větší ploše vypadá skvěle).

Dřevěná fasáda s různými šířkami

Příroda je plná nepravidelných linií. Proč tuto inspirující nepravidelnost nepřenést i na dřevěnou fasádu Vašeho domu? Střídání různých šířek je zajímavým prvkem, který jednoznačně přitáhne pohledy.

Trendem jsou minimalistické domy, které jsou celé obloženy kvalitním dřevem, včetně dřevěné střechy. Inspirujte se.

Má-li být celá stavba včetně střechy obložena dřevem, je nutno vybrat materiál s výbornými parametry stability a odolnosti. Dřevo na střeše si musí během roku poradit s obrovskými teplotními a povětrnostními změnami. Z tohoto důvodu musí být použity pouze dřeviny s výjimečnou stabilitou, s vysokou mechanickou odolností (thermo dřevo není na střechy vhodné). Nechte si poradit odborníky.

Nadčasová klasika

Klasická šířka dřevěného obkladu 100mm nebo 120mm s montáží na klipy za použití kvalitního dřeva vytvoří čistý a nadčasový vzhled fasády domu.

Téměř všechny dřevěné fasády jsou těsně po montáži krásné, ale jen některé zůstanou nádherné i po letech. Obchod Woodpoint se specializuje na kvalitnější druhy dřevin, které vydrží v top stavu po desetiletí. Zde je výběr dřevin vhodných pro fasádu: