Exotické dřevo na podlahy i na terasy

Exotické dřevo se ve středoevropských končinách rodilo pomalu a bolestně. Více se začalo prodávat až koncem 90 let minulého století.
Za poslední desetiletí u nás však cizokrajné dřeviny zdomácněly – stále častěji zdobí domácnosti ale i komerční prostory. A není divu. Mají mnoho výhod oproti našim, i když skvělým dřevinám jako je například buk či dub.

Poměrně běžně slyšet z úst běžných lidí, že si do nového bytu koupili podlahu merbau, nebo se pochlubí masivním stolem z repasovaného teaku či wenge nábytkem.

Přesně tak, exotické dřevo se dostalo do širšího povědomí díky tomu, že se masově začalo používat jako alternativa dřevěných podlah z tradičních domácích dřevin, a do značné míry si popularitu vysloužilo díky dýhovanému nábytku.

Exotické dřeviny jsou také top volba materiálu na dřevěné terasy

 cumaru venku i uvnitř, zdroj: pinterest
cumaru venku i uvnitř, zdroj: pinterest

Tropické dřeviny jsou skvělým řešením pokud chcete dřevěnou terasu, zvláště je-li vystavena nepřízni počasí.
Kvalitní dřeviny jako například IPE mají v exteriéru trvanlivost i více než 50 let! To je podstatný rozdíl oproti terase z naší borovice nebo smrku, které mají životnost kolem 10 let. Rozdíl není jen v trvalosti, ale také v ceně. Pokud chcete kvalitní materiál, musíte si připlatit – a totéž platí i pro dřevo. Nejvíce žádané IPE se může kromě dlouhé životnosti pochlubit i dalšími skvělými charakteristikami – vysokou hustotou, stabilitou a odolností vůči hnilobě, plísním a dřevokazným houbám. IPE je nádherné dřevo, s výjimečnými parametry hustoty, tvrdosti, životnosti a odolnosti, ale má jedno malé mínus. Poptávka po něm je tak obrovská, že jeho cena stále stoupá. Proto mnoho lidí plánujících dřevěnou terasu hledá cenově dostupnější alternativu: velmi solidní náhradou za IPE je cumaru. Podobně jako ipe, i cumaru je velmi tvrdé a těžké dřevo, odolné vůči hnilobě, plísním a houbám. S ipe sdílí i zařazení do 1. třídy životnosti (trvanlivost 50 let plus v exteriéru), je však podstatně levnější.

Obě tropické dřeviny, cumaru i IPE společně s teakem skvěle odolávají přímému působení vody. Proto jsou vhodné nejen na terasy, ale zvláště k bazénům, interiérovým, exteriérovým, i k bazénům se slanou vodou. Vystavené zvýšené vlhkosti a přímému působení vody nevyžadují žádnou extra péči.

Více druhů exotických dřevin které se používají jako terasová prkna najdete zde.

 

Dřevo které potěší každé oko

Exotika chytá lidí za srdce nejen díky delší životnosti, odolnosti či lepším mechanickým a fyzikálním vlastnostem, ale především kvůli svému atraktivnímu, neotřelému vzhledu.

Zkrátka je oku lahodící – exotické dřevo nabízí obrovskou škálu barev v tmavších ale i světlejších odstínech. Přirozené barvy netřeba „vylepšovat“ žádnými barevnými nátěry. Krása exotického dřeva nejlépe vynikne po aplikaci transparentního voskového oleje – díky němu se přirozené barvy decentně zvýrazní. Navíc na velkých plochách s masivní podlahou z exotického dřeva můžete obdivovat nádhernou kresbu, která je nejkrásnější ozdobou interiéru.

vyber exotickych drevin
zdroj: upickhardwoodlumber.com

Exotické dřevo na prodej:

Chtěli byste mít doma něco výjimečného? Zaujala Vás podlaha nebo terasa z exotického dřeva? Wood-point.cz nabízí terasová prkna, vícevrstvé a masivní podlahy z exotického dřeva různých rozměrů a povrchových úprav. K dispozici jsou výrobky z dřevin jako:

Doussie, Bubinga, Americký dub, Americký ořech, Cumaru, Americká třešeň, Garapa, Ipe, Iroko, Jatoba, Massaranduba, Mutenye, Movigui, tauari, Padouk, Sucupira, Barmský teak či Wenge a mnohé další.

Poptávky, a žádosti o cenové nabídky posílejte na info@wood-point.cz