Masivní dřevěné podlahy z exotického dřeva v akci

Kráse, přirozenosti a originalitě masivní dřevěné podlahy se nic nevyrovná. Nyní ji navíc můžete mít za zvýhodněnou cenu. Dnes startuje akční nabídka na vybrané druhy exotických dřevin. Platí do vyprodání zásob. Všechny podlahy mají pero drážku na čtyřech stranách.

podlaha cumaru
podlaha cumaru

Podlaha cumaru masiv, tloušťka 20mm, šířka 115, mix délek – 1036 Kč / m2

Cumaru je dřevina s přirozeným výskytem v zemích jižní Ameriky, hlavním exportérem je Brazílie. Díky podobnému vzhledu s luxusním teakem se cumaru často označuje i jako brazilský teak. Působivá kresba v kombinaci s teplými odstíny žlutohnědé, zlatohnědé a červenohnědé barvy je skutečnou pastvou pro oči.
Cumaru se vyznačuje vysokou tvrdostí, na žebříčku tvrdosti dřevin podle Janka testu trůní na prvních příčkách (tvrdost podle Janka testu až 3540 lb) Srovnatelné parametry tvrdosti má z u nás dostupných dřevin už jen Ipe. Cumaru je ve srovnání s dubem až dva a půl krát tvrdší. Znamená to, že podlaha cumaru je odolnější vůči škrábancům a pádu těžkých předmětů. Cumaru je odolné vůči vlhkosti (je vhodné i pro venkovní použití), hnilobě a napadení škůdci. Dřevo cumaru je velmi husté – při vysušení na 12% má okolo 1070 kg / m3.

Podlaha Tauari masiv, tloušťka 20mm, šířka 120 mm, mix délek – 1010 Kč / m2
Tauari podlahaTauari je jihoamerická dřevina, nejčastěji je k nám dovážena z Brazílie. Obchodníci ji často prodávají pod názvem brazilský dub. Na rozdíl od našeho dubu je Tauari tvrdší (podle Janka je tvrdost až 1650 lb, dub evropský má tvrdost 1120lb) a má atraktivnější kresbu. Dřevo Tauari je světle hnědé občas s narůžovělými tóny. Vhodné pro ty, kteří preferují přirozeně světlejší podlahy.

Podlaha Garapa masiv tloušťka 20mm, šířka 100mm, mix délek – akce – pouze 1064 Kč/ m2
Garapa je tvrdé dřevo s vysokou hustotou, které se k nám dováží převážně z Brazílie. Její krásné teplé odstíny medovohnědé a žlutohnědé barvy prosvětlí interiér a zútulní obytný prostor. Garapa je po vysušení poměrně stabilní, proto je oblíbeným materiálem na podlahy.


Podlaha Wenge masiv tloušťka 20 mm, šířka 100 mm, mix délek – akce 2408 Kč / m2
Africké Wengé tmavohnědé téměř až černé barvy se zlatohnědými tóny Vás uchvátí svou nadčasovou elegancí. Wenge je velmi těžké dřevo s vysokou hustotou, odolné vůči oděru a pádu těžkých předmětů. Na povrchu dřeva jsou velmi jemné čárky, sotva viditelné vrypy. Dřevo má poměrně dlouhou trvanlivost, řadí se do druhé třídy životnosti.


Ceny platí při minimálním odběru 50 m2, jsou bez přepravních nákladů a platí do vyprodání zásob.